Menu
Strona główna Porady Lampy stołowe - gdzie je wykorzystać, jaki styl, ogólnie zalety
LAMPY STOŁOWE - GDZIE JE WYKORZYSTAĆ, JAKI STYL, OGÓLNIE ZALETY

Lampy stołowe doskonale prezentują się w wielu pomieszczeniach - zdobiąc nie tylko stoły, ale też i komody, półki czy parapety. Najczęściej są umieszczane w salonach oraz sypialni.

Zalety lamp stołowych

dekorują wnętrze
idealnie doświetlają określoną strefę
tworzą wyjątkowy nastrój w pomieszczeniu
są łatwe w przenoszeniu
są bardzo funkcjonalne
ustawność (najczęściej mają niewielkie gabaryty)

Dodatkowym atutem lamp stołowych jest możliwość ich dekoracji oraz zmiany klosza.

Zastosowanie lamp stołowych

Lampy stołowe zostały stworzone do oświetlania miejscowego, ze względu na światło padające w określonym miejscu – wokół niej. Mają bardzo zróżnicowane zastosowanie w pomieszczeniach. Ich przeznaczenie w dużej mierze zależy od rodzaju lampy, jej kształtu, wielkości klosza oraz jasności żarówki.

Idealnie sprawdzają się w miejscach, gdzie potrzebne jest słabsze i bardziej nastrojowe światło. Świetnie spełniają swoją rolę podczas czytania książek czy w trakcie oglądania telewizji, ponieważ padające z niej światło, nie męczy wzroku, tak jak światło z lampy wiszącej (głównej). Sporą zaletą lamp stołowych jest ich mobilność, w dowolnym momencie można zmienić jej lokalizację (jedynym ograniczeniem jest dostępność do gniazdka).

Lampy stołowe w ofercie salonu MERA

Jeśli szukasz eleganckiej lampy stołowej, która dopełni Twoje wnętrze skorzystaj z oferty salonu MERA. Bogaty wybór sprawi, że każdy wybierze model idealny do swojej łazienki.

Lampy stołowe są tak popularne nie tylko przez wzgląd na ich niewielkie gabaryty, ale także elastyczność w aranżacji – można je zastosować w dowolnej konfiguracji, na dowolnej powierzchni (półki, parapety, komody, stolik kawowy etc). Dlatego znajdują zastosowanie w niemalże każdym pomieszczeniu w domu czy mieszkaniu.