Menu
Strona główna Porady Nowoczesny i minimalistyczny salon
Nowoczesny i minimalistyczny salon

Salon jest miejscem, w którym najczęściej przyjmujemy gości czy odpoczywamy po ciężkim dniu pracy. Uchodzi za wizytówkę każdego domu. Tak więc jego wystrój powinien być zgodny z naszym gustem i jednakowo funkcjonalny. Urządzając salon w stylu nowoczesnym, musimy wziąć pod uwagę, że stylem tym rządzi prostota i elegancja. Takie też powinny być meble w tym komplet wypoczynkowy, który jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego salonu.

Postaw na minimalizm

Podczas wyboru nowoczesnych mebli do salonu obowiązuje jedna ważna zasada - im mniej, tym lepiej! Jest ona kluczem do idealnej i eleganckiej aranżacji. Tej zasady trzymajmy się również w wyborze dodatków oraz dekoracji.

Wybór wyposażenia do nowoczesnego salonu odzwierciedla również dążenie do minimalizmu. Wybieramy wtedy meble, które mają prosta formę, geometryczne kształty i są pozbawione zdobień.

W nowoczesnym i minimalistyczny salonie jeden element wyposażenia powinien być całą ozdobą, a reszta powinna stanowić dla niego stonowane tło.

Wybór mebli i dodatków powinien być starannie przemyślany, a ich ilość warto zastąpić jakością i dobrym desingiem.

Jeżeli salon ma pełnić też funkcję jadalni, to niezbędny będzie stół wraz z krzesłami, które muszą być nie tylko nowoczesne i stylowe, ale również wygodne.

Sofa lub narożnik w salonie jest najważniejszym elementem tego pomieszczenia, ponieważ umożliwia nam relaks i jest komfortowym miejscem do odpoczynku. Sofa czy narożnik powinna być wygodna a najlepiej mieć funkcję spania, jeżeli salon ma też zamieniać się w sypialnię dla nas samych czy naszych gości. Warto dodać, że nie tylko sofa i fotele wypełniają wnętrza naszych salonów, ale również zapomniane przed długi czas pufy, które zostały przyjęte przez miłośników nowoczesnych wnętrz z wielkim uznaniem.

Urządź nowoczesny salon z Galerią Wnętrz Mera

Galeria Wnętrz Mera proponuje nowoczesne i designerskie meble do salonu, sypialni i kuchni. Zajmuje przewodnią pozycję na śląskim rynku materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz. Rzetelność i kompetencja zatrudnionych w firmie pracowników pomoże każdemu klientowi znaleźć idealny zestaw mebli do salonu. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.