Strona główna Porady Wygodny materac - na co zwrócić uwagę przy wyborze

Idealny materac do sypialni

Urządzając sypialnię wielu z nas starannie dobiera meble oraz dodatki, poświęca sporo czasu na wybór koloru ścian, odpowiednich zasłon, a nawet pościeli. A co z materacem? Podczas jego wyboru najczęściej kierujemy się rozmiarem, pomijając inne ważne kwestie – takie jak materiał, z jakiego jest wykonany czy twardość.

Śpimy jedną trzecią doby, warto więc zadbać o odpowiednie warunki, aby nasz sen był efektywny. Dobrze dobrany materac zapewnia komfortową pozycję podczas odpoczynku oraz snu, a także nie sprawi problemów ze stawami czy bólem kręgosłupa. Właśnie z tego względu warto na chwilę odłożyć na bok wszelkie dylematy dotyczące jakości i koloru pościeli czy barwy ścian i zasłon, a skupić się na samym materacu.

Wygodny materac - na co zwrócić uwagę przy wyborze

Wybierając materac do sypialni odpowiedzmy sobie najpierw na kilka podstawowych, ale bardzo istotnych pytań, a mianowicie w jakiej pozycji śpimy oraz ile ważymy?

Jeżeli śpimy najczęściej w pozycji na plecach to z pewnością potrzebujemy twardego materaca, w którym nasze ciało nie będzie się zapadać. Osoby preferujące spanie na boku powinny wybrać model mniej twardy, dzięki czemu unikną bólu bioder lub ramion. Dla miłośników sypiania na brzuchu idealnie sprawdzi się materac o średniej twardości.

Przy zakupie materaca kolejnym istotnym elementem jest waga naszego ciała. Jeżeli jesteśmy drobnej postury i nie ważymy zbyt dużo powinniśmy zdecydować się na materac elastyczny, umożliwiający odpowiednią dystrybucję wagi. Jeżeli ważymy nieco więcej bardziej zda egzamin model twardszego materaca.

Oferta Galerii Wnętrz Mera

Galeria Wnętrz Mera posiada w swojej ofercie szeroki wybór materacy oraz pozostałe wyposażenia do sypialni między innymi: łóżka, komody i toaletki, pościele oraz dekoracje. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

materac, hybrydowy, jednostronny
Zapytaj o produkt
Materac NATUR UP (W)GOM-NU | 200 x 80-200 x 32 cm
materac, piana , medyczny
Zapytaj o produkt
Materac ROYAL MED STANDARD (W)FOA-STA | 200 x 80-200 x 20 cm
materac, piana , medyczny
Zapytaj o produkt
Materac ROYAL MED BRILLIANT (W)FOA-BRI | 200 x 80-200 x 22 cm
materac, piankowy , jednostronny
Zapytaj o produkt
Materac DIAMANTE MEDICO (W)MAT-DIA | 200 x 80-200 x 28 cm