Strona główna Sklep Płytki Mozaiki Metalowa
Mozaika metalowa złota 30x30
Zapytaj o produkt
Mozaika metalowa DUN-608 ALLUMI HEXAGON GOLD 14 30x30 DUN-608 | 30 x 30 cm
99,00 zł

Niepowtarzalna mozaika metalowa

Nowoczesne wnętrza o eleganckim charakterze nie stronią od metalu. Wraz ze szkłem jest on ważnym elementem goszczących w nich meblach, często możemy spotkać w nich przy tym również imitujące metal płytki pojawiające się na podłogach i ścianach. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że musimy ograniczać się do imitacji. Alternatywą dla nich jest z pewnością mozaika metalowa – idealne rozwiązanie, które można umieścić nie tylko w salonie, ale również w łazience, kuchni, a nawet w restauracji utrzymanej w modnym stylu loftowym.

Specyfika mozaiki metalowej

Mozaika metalowa może powstawać z różnych materiałów. Z powodzeniem wykorzystuje się w tym celu miedź i aluminium, także rzadziej spotykane metale mają jednak szerokie grono zwolenników. Metalowe blaszki przeważnie są nakładane na płytki ceramiczne. Ułatwia to montaż mozaiki i zwiększa jej możliwości aranżacyjne.

Tym, na co należy szczególnie uważać podczas jej układania, jest przede wszystkim spoinowanie. Materiały wchodzące w jej skład bardzo często charakteryzuje wrażliwość na zarysowania. Jeśli więc nałożono zbyt wiele fugi, najlepszą opcją wydaje się pozbycie się jej nadmiaru jeszcze zanim wyschnie. Warto pamiętać także o szczególnej ostrożności w przypadku błyszczącej mozaiki wykonanej z metalu polerowanego. Przeważnie jej elementy w momencie zakupu posiadają specjalną osłonkę wykonaną z kawałków folii. Nie pojawia się ona wcale przypadkowo, a co za tym idzie, nie zaleca się jej zrywania przed zakończeniem spoinowania. Tu nadmiar zaprawy może doprowadzić do trwałego uszkodzenia nawet, jeśli będzie usunięty szybko.

Gdzie umieścić mozaikę metalową?

Mozaika metalowa jest bardziej oryginalna niż ceramiczna, szklana lub kamienna. Nie oznacza to jednak, że może trafiać jedynie do wąskiego grona pomieszczeń. Jej niebanalny wygląd sprawia, że świetnie sprawdza się tak w salonach, jak i w gabinetach. Można jednak bez obaw wprowadzić ją także do jadalni albo do łazienki. Najlepiej umieścić ją w miejscu dobrze wyeksponowanym tak, aby rzucała się w oczy.