Strona główna Sklep Płytki Mozaiki Mix
Mozaika kamienno-szklana 30x30,5
Zapytaj o produkt
Mozaika ścienna 905-001HE. 905-001HE. | 30,5 x 30,5 cm
189,00 zł
Mozaika ścienna mix 29,8x29,8
Zapytaj o produkt
Mozaika ścienna 905-D007A 905-D007A | 29,8 x 29,8 cm
149,00 zł
Mozaika kamienna 29x30 cm
Zapytaj o produkt
Mozaika 905-U010. 905-U010.
79,00 zł

Mozaiki mix

Zastanawiając się nad mozaiką na ścianie i podłodze, zwykle wybieramy jeden z tych modeli, w których można natknąć się na konkretny materiał. Możemy więc mówić o dużej popularności, jaką cieszy się mozaika szklana, metalowa, ceramiczna lub kamienna. Od niedawna w sprzedaży można natknąć się jednak również na mozaiki mix, a więc te, które powstają z wykorzystaniem przynajmniej kilku materiałów. I choć początkowo odnosi się wrażenie, że jest to jeden z wielu eksperymentów aranżacyjnych, szybko można przekonać się o tym, że mozaika mix sprawdzi się także w niewielkim mieszkaniu.

Jak powstaje mozaika mix?

Mozaika mix wcale nie jest aż taką nowością, jak można byłoby się tego spodziewać. Tendencja do łączenia różnych materiałów jest doskonale widoczna w branży wnętrzarskiej już od lat. Można się o tym przekonać analizując współczesne meble cieszące się największą popularnością. Bardzo często ich znakiem rozpoznawczym jest właśnie to, że drewno, metal, szkło i kamień tworzą w nich harmonijną całość. Początkowo osoby zainteresowane mozaikami mix musiały liczyć się z tym, że nie wejdą w ich posiadanie w klasycznych sklepach z płytkami. Chcąc łączyć niewielkie kawałki materiałów musiały więc wykonywać tę pracę samodzielnie. Od niedawna mamy jednak do czynienia z zasadniczą zmianą. Popularność nietypowej mozaiki sprawiła, że jej zakup nie jest wcale trudniejszy niż zakup klasycznego rozwiązania.

Na co zwracać uwagę wybierając mozaikę mix?


Mozaika mix powstaje z wykorzystaniem wielu materiałów. Wygląda fantastycznie i nie ma chyba takiego pomieszczenia, które nie zyskałoby po umieszczeniu jej na ścianie lub podłodze. Każdy element składowy mozaiki ma jednak swoją specyfikę. Warto o tym pamiętać rozważając umieszczenie jej w jednym z tych pomieszczeń, w których postulowane jest zachowanie szczególnej ostrożności, a więc choćby w łazience lub na tarasie. Szkło i metal bywają podatne na uszkodzenia, a drewno wymaga bardziej starannej pielęgnacji, poziom zadowolenia z mozaiki mix jest więc w dużym stopniu uzależniony od dostosowania jej możliwości do wymogów konkretnego miejsca.