światło i przestrzeń
Lampy wiszące
Lampy stołowe
Lampy stojące
Kinkiety

Nasi dostawcy

LAMPY DO ŁAZIENKI

Łazienka to szczególna przestrzeń w każdym domu. Wymaga ona przede wszystkim odpowiedniego doświetlenia. Ważnym jest, aby połączyć je z pasującą do wystroju wnętrza lampą lub systemem oświetleniowym, który podkreśli urodę miejsca i nada mu jednocześnie przytulny charakter. Projektując oświetlenie w łazience należy zwrócić uwagę na poziom światła w poszczególnych miejscach pomieszczenia. Niezwykle ważne pod tym względem są okolice lustra.

Lampy wiszące, stojące, podłogowe a może sufitowe?

W łazience warto postawić nie tylko na tradycyjne oświetlenie górne czy boczne. Plafony i kinkiety pełnią wciąż podstawową rolę w zakresie oświetlenia lampowego, ale warto je uzupełnić dodatkowymi punktami świetlnymi. W tym pomieszczeniu sprawdzi się także tradycyjne oświetlenie łazienkowe sufitowe.

Polecamy również innowacyjne rozwiązanie polegające na wykorzystaniu lamp podłogowych. W ten sposób zwykła łazienka nabiera charakteru pokoju kąpielowego, co doda jej większego s plendoru. Podobną rolę pełnią lampy stojące, które z powodzeniem można postawić na niewielkich konsolach lub na długim blacie umywalkowym. Oświetlenie z takiej lampy z pewnością sprawi, że pomieszczenie uzyska przytulny i ciepły klimat. W łazienkach nowoczesnych warto wykorzystać listwy i panele świetlne LED, które podkreślą nowatorski charakter przestrzeni.

Lampy zwykłe czy stylowe?

Wystrój i stylistyka łazienki wiele mówi o mieszkańcach. Warto zatem stworzyć niepowtarzalne wnętrze, w którym doskonale będą czuli się zarówno domownicy, jak i goście. Na atmosferę panującą w tym pomieszczeniu duży wpływ ma oświetlenie. Rodzaj światła oraz rozmieszczenie punktów świetlnych jest niewątpliwie istotnym elementem, ale z punktu widzenia aranżacji wnętrz oraz atmosfery panującej w tej przestrzeni, szczególne znaczenie mają lampy Katowice. To one, dzięki swojemu kształtowi i barwie, nadają charakter łazience. Dlatego należy stawiać na lampy stylowe, które stworzą niepowtarzalny klimat.


Takie oświetlenie posiada sklep z lampami Katowice oraz renomowani producenci, których produkty charakteryzują się wysokim wyczuciem stylu oraz niebanalnym kształtem i kolorystyką. Co więcej, lampa znakowana znaną i cenioną w Europie marką to gwarancja doskonałej jakości produktu oraz świetnego wykończenia. Należy także dodać, że dobrze dobrana do wystroju łazienki lampa może stanowić jej punkt centralny i stanowić główną ozdobę pomieszczenia.


Lampy i oświetlenie do każdego wnętrza

Oświetlenie pełni istotną rolę w każdym pomieszczeniu. To właśnie światło tworzy atmosferę, która panuje w danym wnętrzu. Co więcej odpowiednio dobrane lampy nadają pomieszczeniu charakteru, określą jego styl, a nawet mogą stać się główną ozdobą. Dlatego nie należy ograniczać się do jednego źródła światła, lecz skorzystać z szerokiej gamy możliwości jakie oferuje nam sklep z lampami Katowice.

Nowoczesne oświetlenie kuchni

Lampy wiszące to zdecydowanie najczęściej stosowane oświetlenie kuchni i jadalni. Lampa zazwyczaj usytuowana jest nad stołem dlatego warto dopasować kształt kloszy do blatu. Z kolei styl nie powinien odbiegać od tego, który panuje w całym pomieszczeniu. Biorąc pod uwagę różnorodne zastosowanie stołu w kuchni jak i jadalni warto rozważyć zakup lampy wiszącej z możliwością regulacji natężenia światła. Wówczas można dostosować jego intensywność do aktualnych potrzeb. Jak wiadomo znacznie większe natężenie światła jest niezbędne w trakcie pracy czy odrabiania zadań domowych przez dzieci, niż podczas spotkań ze znajomymi. Odpowiedni nastrój i atmosferę podczas kameralnych spotkań zapewnią również lampy podłogowe czy stołowe umieszczone w pobliżu.

Stylowy salon

Oświetlenie salonu jest równie istotne co jego umeblowanie, a wybór odpowiedniej lampy Gliwice nie jest tak łatwy jak mógłby się wydawać. Szukając wymarzonej lampy należy zwrócić uwagę nie tylko na moc i natężenie światła, ale również na stylistykę, która powinna się komponować z pozostałymi elementami wnętrza. Dobrze rozplanowane oświetlenie pozwala na podkreślenie konkretnych elementów aranżacyjnych oraz ukrycie mankamentów pomieszczenia. Co więcej, to właśnie dzięki lampom możemy optycznie powiększyć niewielkie wnętrze. Z kolei w dużych pomieszczeniach śmiało można postawić na dekoracyjne klosze, kinkiety czy panele świetlne LED, które będą jednym z wielu źródeł światła.

Decydując się na lampę wiszącą do salonu należy pamiętać, że jej wysokość powinna zostać dostosowana zarówno do wysokości pomieszczenia jak i domowników, by nie narażać ich na niepotrzebne urazy. Z kolei zbyt wysokie umieszczenie lampy może powodować niedoświetlenie pomieszczenia.

Oświetlenie łazienkowe w nietuzinkowym wydaniu

Oświetlenie pełni istotną rolę w każdej łazience. Ważne jest, aby wybrana lampa komponowała się z pozostałymi elementami tworząc estetyczną całość. Dobrze dobrane oświetlenie może stanowić również dekoracje do łazienki, a nawet optycznie powiększyć to stosunkowo niewielkie pomieszczenie. Z kolei jeśli mamy do dyspozycji większą przestrzeń możemy zdecydować się na lampy wiszące, które nadają wnętrzu elegancji. Odpowiednie oświetlenie w łazience jest szczególnie istotne dla kobiet w celu wykonania precyzyjnego makijażu.

Salon MERA pragnie Państwu zaoferować nietuzinkowe lampy Katowice, które zapewniają oryginalne oświetlenie w każdym pomieszczeniu. Niezależnie od preferowanego stylu w naszych salonach znajdą Państwo lampy, które zachwycają jakością i estetyką wykonania. Jednak pojedyncza lampa często nie wystarcza, aby dostarczyć odpowiednią ilość światła. Niezwykle popularnym rozwiązaniem jest punktowe oświetlenie pomieszczeń o nowoczesnym stylu. Dzięki temu nasze pomieszczenia są odpowiednio oświetlone oraz posiadają wiele punktów świetlnych, które stają się zarówno elementem dekoracyjnym.