Nasi dostawcy

JAK URZĄDZIĆ ŁAZIENKĘ?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto planuje remont łazienki. Mimo przejrzanych katalogów, salonów łazienek wciąż brakuje Ci inspiracji? Sprawdź w co warto zainwestować, by cieszyć się modną i praktyczną łazienką.

Na początku należy określić kolorystykę, która będzie dominowała w łazience. Obecnie w aranżacji łazienek stawiamy głównie na biele, szarości i beże. Jednak chętnie przełamujemy te skandynawskie odcienie niezwykle intensywnymi i nasyconymi barwami jak czerwień, bordo, fiolet czy błękit. Kolor łazienki powinien zostać dostosowany nie tylko do preferencji wizualnych domowników ale również do wielkości pomieszczenia. Dysponując dużą powierzchnią można postawić na dominację nasyconych barw. Z kolei w mniejszych pomieszczeniach znacznie lepszym rozwiązaniem będzie przełamanie neutralnych, jasnych barw akcentami o intensywnym odcieniu. Utrzymanie jasnej kolorystyki z odpowiednimi dodatkami sprawi, że łazienka będzie wydawała się większa niż jest w rzeczywistości.

ZESTAWY MEBLI ŁAZIENKOWYCH

Gdy wybierzemy już dominujący kolor, a także płytki i ceramikę przyszedł czas na meble łazienkowe Śląsk. Oczywiście ich wybór w dużej mierze zależy od koloru ścian, a także przestrzeni jaką posiadamy. Jednak wybierając tanie meble do łazienki należy kierować się następującymi zasadami – we wnętrzach o intensywnej barwie jak czerwień czy granat umieszczamy proste, niewyróżniające się na tle ścian modele. Unikamy wówczas zbędnych ozdób i dodatków. W takim wnętrzu idealne sprawdzą się meble łazienkowe Bielsko Biała z wyprofilowanymi zagłębieniami imitującymi uchwyty. Z kolei ekstrawaganckie czarne wnętrza, a także te utrzymane w pastelowych barwach świetnie uzupełnią meble łazienkowe białe zarówno proste jak i te wzbogacone o elementy ozdobne.

Dodatkowo możesz nadać przestrzeni nowoczesnego stylu uzupełniając wystrój łazienki nietuzinkowymi dodatkami. Ciekawy efekt można uzyskać decydując się na szklane elementy, które zapewnią lekki wygląd całości. W tym celu warto wybrać minimalistyczne szklane drzwi kabiny prysznicowej, duże lustro czy meble łazienkowe Katowice z lustrzanymi frontami. Obecność luster zapewni nowoczesny charakter wnętrza jak również optycznie je powiększy.

KOLOROWE AKCENTY, CZYLI JAK PRZEŁAMAĆ WNĘTRZE

Urządzając kolorową łazienkę wcale nie trzeba malować ścian na intensywne barwy czy wykorzystywać kolorowych płytek. Śmiało można białą łazienkę przełamać intensywnymi akcentami w postaci akcesoriów i przyborów toaletowych jak dozownik na mydło, ręczniki, dywaniki, pojemniki na szczoteczki i wiele innych, niewielkich ozdób, które z pewnością odmienią styl oraz nadają wnętrzu nowego charakteru. Co więcej zmiana stylu i kolorystyki będzie niezwykle prosta – wystarczy zmienić akcesoria i gotowe. Jednak należy uważać, by kolorowe dodatki nie zdominowały przestrzeni.

Ciekawym elementem dekoracyjnym do łazienki są również rośliny. Dlaczego warto urozmaicić wnętrze i wzbogacić meble łazienkowe Mikołów właśnie roślinnością? Niewiele osób decyduje się na ich umieszczenie właśnie w łazience. Ten ponadczasowy i nieoczywisty dodatek pełni w łazience nie tylko funkcję dekoracyjną. Wybór odpowiedniego gatunku rośliny sprawi, że będzie ona naturalnym pochłaniaczem wilgoci oraz oczyszczaczem powietrza. Co więcej będzie rozprzestrzeniała przyjemny zapach.

Proponowane dodatki to niezwykle użyteczne i ponadczasowe produkty. Co więcej ich cena oraz możliwość zmiany bez większych kosztów również zachęcają. Proste i klasyczne rozwiązania sprawdzają się najlepiej. Jeśli jednak borykasz się z doborem płytek, kabiny prysznicowej czy armatury łazienkowej dostosowanych do Twoich potrzeb to warto skorzystać z biura, które wykonuje profesjonalne wizualizacje łazienek na co dzień.