Strona główna Otwarcie galerii w bielsku

W sobotę 21.7.2018 otworzyliśmy jeden z największych w Polsce salonów wnętrz. W Galerii Wnętrz Mera, na ponad 4 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni, prezentowane są najnowsze trendy wnętrzarskie. Staramy się poszerzyć horyzonty w dziedzinie projektowania i wyposażenia wnętrz, ciesząc oczy m.in. perfekcyjnymi, komfortowymi wnętrzami łazienek urządzonymi w różnych stylach – każdy będzie mógł odnaleźć swój wymarzony i niepowtarzalny!

 

 

 Największa galeria wnętrz na śląsku, to brzmi dumnie. Dlaczego akurat Bielsko?

Lokalizacja Galerii Wnętrz Mera nie jest przypadkowa. Inwestycja została zrealizowana przy ulicy Partyzantów, gdzie znajduje się mozaika Ignacego Bieńka – malarza i plastyka, stworzona na przełomie lat 70 i 80. Postanowiliśmy wkomponować mozaikę w elewację budynku galerii.

Mozaika Ignacego Bieńka stała się znakiem rozpoznawczym naszej galerii. Dzieło sztuki, jakim jest mozaika, jest doskonałą zapowiedzią sztuki architektury wnętrz, którą prezentujemy wewnątrz galerii. W przyszłości będziemy chcieli odnowić mozaikę i dodać oświetlenie, żeby dać jej drugie życie. Wiemy, że to bardzo ważny element dla lokalnego środowiska artystycznego i będziemy o niego dbać.

 

“Mozaika jest dziełem sztuki, podobnie jak architektura jest dziedziną sztuki. Przy zakupie budynku wiedzieliśmy, że mozaika będzie jego częścią i była dla nas atutem tego miejsca. Priorytetem było zabezpieczenie jej, a wkrótce nadanie blasku. Oświetlimy ją i z całym budynkiem stanie się rozpoznawalnym i charakterystycznym punktem na mapie Bielska-Białej. W przyszłości chcemy zaprosić do współpracy szkoły artystyczne i w ramach tzw. akademii projektowania szkolić w praktyce artystów w zakresie tworzenia architektury wnętrz i współpracować z nimi.”

Dodatkowo na rynku bielskim po prostu takiej galerii brakowało. Galeria Mera jest też otwarta na klientów zza granicy, do której z bielska jest bardzo blisko.

 

 

 

A co w samej galerii?

W Galerii Wnętrz Mera, która ma swoją siedzibę przy ulicy Kustronia 63, już od 21 lipca z zachwytem można podziwiać oraz zakupić piękne, designerskie i niepowtarzalne wzory płytek, armaturę, ceramikę łazienkową, a także sypialnie, oświetlenie, meble ogrodowe, tapety, parkiety, kuchnie kompletne, schody, drzwi oraz podłogi. Dodatkowo w sprzedaży dostępne będą nowości z branży sanitarnej, szklane baterie, sauny a także mech naturalny (chrobotek), beton architektoniczny i wiele, wiele innych produktów! Galeria oferuje również największy w Polsce wybór płytek wielkoformatowych o wysokości ponad 3m i szerokości 1,2m.

 

W galerii wnętrz Mera każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Na ponad 4 tysiącach metrów prezentujemy blisko 100 boksów z łazienkami.

 

Galeria składa się z trzech kondygnacji:

  • na parterze i piętrze znajdują się aranżacje łazienek, szeroką paletę płytek, armaturę a także specjalne strefy: Hydro oraz Premium, w których prezentowane będą strumienie wody z deszczownic, wanny z hydromasażem, sauna sucha oraz sauna parowa.
  • na pierwszym piętrze znajduje się dodatkowo restauracja, z której będą mogli korzystać klienci.
  • na ostatnim piętrze, znajdzie się świat sypialni, kuchni oraz mebli ogrodowych.

 

Nad projektami wnętrz i asortymentu pracuje sztab profesjonalistów z zakresu projektowania architektury wnętrz, mebli oraz form użytkowych. Każdy kto zapragnie przenieść choć namiastkę piękna przedstawionego w galerii do swojego domu będzie mógł dzięki doświadczeniu i pracy projektantów otrzymać gotowy projekt swojego wnętrza.

 

A jak wyglądał proces budowy galerii w Bielsku? Zapraszamy do filmu poniżej jak i do odwiedzin samej galerii!